Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University
Wybierz wydarzenie
Geniusz IT

Szczegóły na stronie http://geniusz-it.wsb-nlu.edu.pl/

Zarejestruj się
Warsztat kreatywności - jak duńska firma tworzy pomysły na design

Warsztaty kreatywności w ramach 7-ego Małopolskiego Festiwalu Innowacyjności.

DATA: 19.05, godz. 16.00-18.00 - sala budynku WSB-NLU, 121C.

Kreatywność wciąż pozostaje najważniejszą cechą w tworzeniu innowacyjnych pomysłów na produkty i usługi. Jest zawsze pierwszym pożadanym elelementem każdego innowacyjnego procesu. Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć zaskakujące pomysły w opraciu o kombinację różnych atrybutów produktów lub usług. Doświadczenia pokazują (przykład duńskiej firmy projektowej, zajmującej się designem przestrzeni publicznej), że takich kombinacji może być kilkadziesiąt tysięcy, jako możliwych pomysłów do oceny, a niektórych do operacjonalizacji.
Uczestnicy warsztatów stworzą własny pomysł na innowacje (design) w oparciu o przypadkowe i zaskakujące kombinacje czegoś, co już istnieje.

Plan wydarzenia: 16.00 - 16.20 -wprowadzenie do analizy morfologicznej i idei łączenia w poszukiwaniu twórczych pomysłów na innowacje; prezentacja wielu przykładów, jak powstają innowacjyjne pomysły na produkty i usługi w wyniku zaskakującej kombinacji już istniejących; 16.20 - 17.20- praca własna uczestników; 17.20 - 18.00 - prezentacje pomysłów. Warsztat skierowany jest dla każdego, kto chce się sprawdzić w "kombinowaniu" - szukaniu pomysłów na innowacje w oparciu o kombinatorykę i zaskakujące łączenia

Zarejestruj się
Zapisy do Dziecięcego Uniwersytetu I Wieku - rok. 2016/17


Informujemy, że rekrutacja na rok akademicki 2016/2017 została otwarta !

Społeczność akademicka Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University zaprasza do Dziecięcego Uniwersytetu I wieku. 

Celem projektu jest rozbudzanie aktywności poznawczej, popularyzacja wiedzy i utrzymanie ciekawości świata u dzieci w wieku 6–12 lat z terenu Sądecczyzny poprzez udział dzieci w ciekawych wykładach oraz warsztatach realizowanych w WSB-NLU. 

Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego.

Szczegółowy plan zajęć zostanie przekazany po zamnkęciu zapisów.

Zarejestruj się